odkurzacz

Odkurzacz do domu – jaki model wybrać?

Dom i ogród

Odkurzasz, jest podstawowym domowym sprzętem, który pozwala utrzymać porządek. Jednak, aby jego działanie było efektywne, dobry odkurzacz musi spełniać kilka warunków. Jego wybór będzie podyktowany zarówno naszymi preferencjami, jak i potrzebami wynikającymi z wielkości mieszkania oraz ilości domowników. Na co zatem zwrócić uwagę szukając idealnego modelu w sklepach?

Odkurzacz bezworkowy czy odkurzacze pionowe – który wybrać?

Odkurzacze bezworkowe, to wygodne rozwiązanie niezależnie od innych czynników, na które zwracamy uwagę. Nie wymagają używania dodatkowych akcesoriów. Nie ma ryzyka, że zabraknie nam zapasu wymiennych worków w momencie, gdy będziemy chcieli odkurzyć podłogę. Odkurzacz bezworkowy, zbiera zanieczyszczenia wewnątrz urządzenia. Opróżnianie go jest bardzo proste. Wystarczy odblokować pojemnik i wysypać zawartość do kosza. 

Najpopularniejszym ostatnio modelem są odkurzacze pionowe. Ich zaletą jest przede wszystkim brak połączenia z kablem wpiętym do gniazdka. Dzięki temu zyskujemy znaczną swobodę ruchów podczas sprzątania. Odkurzacz pionowy, zastępuje często tradycyjną szczotkę, ponieważ pozwala na zebranie kurzu, piasku i innych zanieczyszczeń bez konieczności. Przez to, że jest natychmiast gotowy do użycia, chętniej po niego sięgamy. Odkurzacz ręczny jest zatem dobrym wyborem dla osób, które chcą z niego korzystać nie tylko do gruntownych porządków, ale też do szybkiego, codziennego sprzątania.

Odkurzacze automatyczne, to kolejna grupa nowoczesnego sprzętu, który zyskuje na popularności. Mimo tego, że jest on wpięty do bazy, która zapewnia jego ładowanie, sama praca jest przez niego wykonywane bez konieczności użycia kabli, co klasyfikuje je jako odkurzacze bezprzewodowe. To najlepszy odkurzacz, jeśli chcemy uprosić swoją pracę i zaprogramować urządzenie, aby wykonywało urządzenie bez naszego udziału. 

Moc odkurzacza i inne cechy, na które warto zwrócić uwagę

Poza samą zasadą działania ważne też będą inne cechy i funkcje odkurzacza, które mogą być kluczowym kryterium wyboru. Moc ssania będzie szczególnie ważna dla osób, które mają zwierzęta domowe i muszą sprzątać ich sierść. Cichy odkurzacz będzie natomiast ważny, dla młodych rodziców zmuszony sprzątać czasami podczas snu dziecka. Odkurzacze Electrolux posiadają w swojej ofercie wiele modeli, które mogą spełnić różnorodne wymagania. Możemy w ofercie tej marki znaleźć zarówno odkurzacz pionowy, jak i tradycyjne odkurzacze workowe. Zawierają one filtr hepa, który jest szczególnie ceniony przez alergików.