meble

Na co zwrócić uwagę podczas aranżacji salonu?

Meble

Wystrój nowo zakupionego mieszkania to niemałe wyzwanie. O ile łazienka czy sypialnia mogą wydawać się proste w aranżacji, tak salon wielu z nas sprawia kłopoty. W końcu jest to miejsce, w którym przyjmujemy gości i spędzamy czas ze swoją rodziną. Jednocześnie musi być on spójny z resztą mieszkania, a zarazem powinien wyróżniać się, podkreślając swoje funkcje. Jak więc urządzić to pomieszczenie i jakie wybrać meble do salonu?

Utrzymaj mieszkanie w jednym stylu

Pierwszą zasadą, która pozwoli na poprawne zaaranżowanie zarówno salonu, jak i reszty pomieszczeń, jest utrzymanie jednego stylu. Jak dobrać meble do salonu do konkretnego stylu? Otóż obecnie mamy naprawdę wiele stylizacji, pośród których na pewno znajdziemy coś, w czym będziemy czuć się komfortowo. Najbardziej popularne kierunki to:

  • styl minimalistyczny,
  • styl klasyczny,
  • styl skandynawski.

Każdy z nich wyróżnia się jasnymi, neutralnymi barwami oraz sporą redukcją bibelotów. Dobierając meble do takiego salonu, musimy postawić na prostotę. Z początku może wydawać się nam to nudne, jednak naprawdę warto! Po pierwsze zastosowanie minimalizmu w pomieszczeniach sprawia, że wydaje się ono większe, co jest bardzo ważną kwestią w przypadku małych mieszkań. Ponadto klasyka pozwala na szybką zmianę, gdybyśmy w przyszłości zapragnęli czegoś innego.

Bardzo dużą zaletą stylu minimalistycznego jest duża swoboda w wyborze meble. Jak meble do salonu wybrać dowiesz się dokładniej z artykułu http://morini.pl/meble-akord-do-salonu-dla-wielbicieli-modnych-wygodnych-i-ponadczasowych-wnetrz/.

5 wskazówek, które sprawią, że aranżacja salonu stanie się łatwiejsza

  1. W przypadku małych pomieszczeń postaw na jasne barwy. Białe ściany i meble powiększą pomieszczenie. Ciekawym dodatkiem, który również pozytywnie wpływa na wielkość salonu, jest lustro. Możesz umieścić je nad kanapą.
  2. Wprowadź do swojego salonu jeden kolor. Może być to piękna szmaragdowa kanapa, która na tle białych ścian wyróżni się i będzie centralnym miejscem pokoju.
  3. Nie musisz decydować się na zestawy mebli. Poszukaj ciekawych kształtów i wzorów przez internet. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Twoja szafka pod telewizor miała nieoczywisty wzór.
  4. Klasyczny styl warto podkreślić pięknymi zasłonami, które oprócz funkcji estetycznej, będą również zasłaniać Cię od niepożądanych spojrzeń sąsiadów lub słońcem w upalne dni.
  5. Im mniej, tym lepiej. Pamiętaj, że czasy porcelanowych słoników już minęły. Postaw na kilka ozdób, które wpiszą się w styl Twojego salonu, jednak nie przesadzaj. Umiarkowanie w bibelotach jest jak najbardziej wskazane.