lakier lamperyjny

Lakier lamperyjny – kiedy użyć tego produktu?

Informacje

Marzeniem każdej osoby, która jest w trakcie remontu i zaczyna właśnie malować ściany jest to, by były one takie, jak w reklamach. Mające piękny kolor, odporne dosłownie na wszystko – brud, przetarcia, tłuste plamy. By tak było warto razem z farbą zakupić lakier lamperyjny. Właśnie on może nam pomóc w tym, by nasze ściany wyglądały, jak te z reklam – czyste i łatwe w czyszczeniu. Nie trzeba się więc nad jego zakupem zbyt długo zastanawiać. W tym artykule przeczytasz, czym jest lakier lamperyjny, jak można zmienić za jego pomocą wygląd swoich ścian, a także, jak należy go nakładać.

Czystość i estetyka, czyli jak zadbać o nasze ściany z lakierem lamperyjnym

Lakier jest polecany głównie do pomieszczeń użytkowanych dość mocno – pokoje, korytarze, klatki schodowe lub pomieszczenia np. w szkołach. Jak było wspomniane o tym wcześniej lakier lamperyjny pozwoli nam utrzymać czystość świeżo pomalowanych ścian. Ważnym aspektem jest to, że nie zawiera kompletnie żadnych szkodliwych substancji, dzięki czemu bez żadnych problemów może być stosowany w miejscach, które są intensywnie użytkowane przez ludzi. Możemy spokojnie pomalować nim lamperię, czyli dekoracyjną okładzinę najczęściej spotykana na dolnej części ściany.

Ciekawą myślą, jest fakt, że można lakier łączyć z brokatem, co w finalnie daje piękny efekt dekoracyjny. W ten sposób możemy wzbogacić ściany o coś przyjemnego dla ludzkiego oka. Podczas nakładania go na ściany nie musimy się kompletnie martwić o przyczepność do ściany, ponieważ jest bardzo dobra. Charakteryzuje się również dość mocną twardością przez co jest odporny na szorowanie. Pozwala jednocześnie wydobyć piękną głębię i nasycenie koloru, co finalnie będzie oddawało satynowe wykończenie. Taki lakier można nakładać pędzlem, wałkiem a nawet natryskiem różnego rodzaju.

O przygotowaniu podłoża na lakier lamperyjny nie trzeba dużo mówić. Jest ono niemal takie same, jak w przypadku kładzenia gruntu lub zwykłej farby. Nie można tego położyć na powierzchnię, która jest brudna czy zakurzona. Wcześniej czeka nas więc porządne czyszczenie ściany. Można do lakieru dodać brokat wcześniej go wsypując. Wtedy mieszamy nie tylko przed, ale i w trakcie malowania. Gdy wszystko wykonane zostanie tak, jak powinno efekt, przejdzie nasze najśmielsze oczekiwania.

Lakier lamperyjny – jak wybrać odpowiedni produkt?

Oczywiście wybierając produkt, który chcemy nałożyć na ścianę, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Jego jakość ma przecież bezpośredni wpływ na efekt końcowy, który uzyskamy w malowanym pomieszczeniu. Dlatego należy postawić na sprawdzonych producentów, którzy dbają o to, aby lakier lamperyjny był oparty na nowoczesnych surowcach, bezpieczny i posiadał odpowiednie atesty.

Tak jak w przypadku każdego innego wyrobu do malowania należy pamiętać też o tym, jak ważna jest technika jego nakładania. Przed malowaniem lakier koniecznie należy wymieszać. Aby uzyskać najlepszy efekt zaleca się nałożyć dwie warstwy produktu w odstępie czasu min. 2 godzin. Malowanie najlepiej przeprowadzać w temperaturze około 20 stopni Celsjusza.