łuparka do drewna

Łuparka do drewna hydrauliczna czy elektryczna? Porównanie

Warsztat i garaż

Łuparka do drewna to bardzo skuteczny pomocnik w pracach związanych w rozłupywaniu kłód. Kiedy zdecydujesz się zainwestować w urządzenie tego typu, prawdopodobnie będziesz miał przed sobą trudny wybór między zasilaniem elektrycznym a hydraulicznym.

Możesz się zastanawiać jakie są zalety oraz wady konstrukcji obu rodzajów. W firmie ALL-TECH od lat doradzamy naszym klientom w zakresie najlepszego doboru narzędzi do ich pracy. Poniżej znajdziesz serię porównań, które pomoże Ci zdecydować, który produkt będzie dla Ciebie najlepszy – łuparka hydrauliczna, czy jej elektryczna alternatywa?

Łuparka do drewna elektryczna

Elektryczne łuparki działają w podobny sposób, jak urządzenia tego typu zasilane paliwem, ponieważ wykorzystują silnik elektryczny do zasilania pracy komponentów o takiej samej roli i metodzie działania jak hydrauliczne maszyny. Elektryczne łuparki do drewna można bez problemu podłączyć do każdego, standardowego gniazdka domowego.

Łuparka do drewna elektryczna: zalety

Modele elektryczne mogą być używane w dowolnym miejscu pod warunkiem, że w pobliżu znajduje się dostęp do zasilania energią elektryczną. Oznacza to, że możesz używać urządzeń tego typu na zewnątrz, wewnątrz, na werandzie, w warsztacie lub w dowolnym innym miejscu w zasięgu gniazdka elektrycznego. Elektryczna łuparka do drewna jest znacznie cichsze niż łuparka hydrauliczna zasilana paliwem. Oznacza to, że Twoja praca nie będzie tak uciążliwa dla sąsiadów i reszty domowników. Elektryczne warianty są także zwykle tańsze niż modeli z silnikiem spalinowym, są także lżejsze i tym samym bardziej mobilne gazem oraz nie potrzebują uzupełniania paliwa, wymiany oleju, czy serwisowania silnika.

Łuparka do drewna elektryczna: wady

Elektryczne urządzenia są o wiele mniej wydajne niż hydrauliczne odpowiedniki i są projektowane do znacznie mniejszej pojemności drewna. Oznacza, że nie będziesz w stanie skutecznie poradzić sobie z drewnem w większych rozmiarach. Ponadto, możliwość korzystania z urządzenie może niekiedy być ograniczona przez brak dostępu do zasilania. Jeśli zdecydujesz się, aby korzystać z łuparki elektrycznej w lokacjach bez prądu, będziesz musiał polegać na generatorze elektrycznym.

Łuparka do drewna hydrauliczna

Łuparka hydrauliczna z napędem spalinowym idealnie nadaje się do twardych i większych kłód, więc rozmiary surowca nie są dla niej ograniczające. Co więcej – modele hydrauliczne są dostępne na rynku w znacznie szerszej gamie. Zobacz łuparki hydrauliczne na: https://alltech-shop.eu/luparki-hydrauliczne

Łuparka do drewna hydrauliczna: zalety

Urządzenia tego typu są niezwykle wydajne, a jednostki domowe swoją mocną osiągają nawet kilkukrotnie większy wynik w tonażu nacisku w porównaniu z modelowymi elektrycznymi. Sprzęt przemysłowy wyróżnia się jeszcze lepszym współczynnikiem. Łuparki hydrauliczne o wiele lepiej radzą sobie z kłodami a dużych wymiarach, co jest bardzo przydatną cechą w przypadku pozyskiwania drewna opałowego. Wielką przewagą łuparki hydraulicznej jest także to, że można ją ulokować w dostępnym miejscu, sąsiedztwo gniazdka elektrycznego nie jest tutaj ograniczeniem.

Łuparka do drewna hydrauliczna: wady

Modele hydrauliczne są zwykle droższe niż elektryczne alternatywy. Skutkiem tego jest fakt, że urządzenia te są większe i mocniejsze. Zasilanie spalinowe wymaga także regularnej, aczkolwiek nieskomplikowanej konserwacji. Nie odbędzie się bez wymian oleju, filtrów oraz tankowania. Należy także powstrzymać się od korzystania z tego urządzenia w pobliżu zwierząt gospodarskich i w gęsto zabudowanej okolicy, a to wszystko ze względu na wytwarzany przez urządzenie hałas wynikający z jego pracy. Choć łuparki hydrauliczne mogą być używane praktycznie wszędzie, to są zazwyczaj cięższe i trudniejsze w transporcie niż modele elektryczne.

Łuparka do drewna: jaką wybrać?

Oba typy łuparek mają swoje zalety i wady. Wybór właściwego urządzenia zależy więc od środowiska użytkowania. Jeśli nie masz pewności, czy elektryczne modele wystarczą do skali Twoich prac, najlepszym wyborem będzie łuparka hydrauliczna, gdyż ta pomimo swoich gabarytów i ceny jest bardziej uniwersalną inwestycją. Aby uzyskać więcej informacji o produktach tego typu i wybrać najbardziej przydatny zestaw do łupania kłód, zapoznaj się z ofertą ALL-TECH i skontaktuj się z nami.