ogród

Korzyści z kształtowania krajobrazu

Dom i ogród

Architektura mieszkaniowa w pobliżu mnie, jak i ciebie, oferuje ogromne korzyści zarówno ludziom, jak i środowisku wokół nas. Podczas gdy kwiaty mogą być ładne i pachnieć naturalnymi perfumami, korzyści, jakie daje nam architektura krajobrazu, są o wiele cenniejsze niż jasne kolory i słodkie zapachy. Dobrze zarządzany krajobraz oferuje wiele korzyści, w tym korzyści gospodarcze, zdrowotne i społeczne.

Korzyści ekonomiczne z kształtowania krajobrazu

  • Temperatury chłodniejsze mogą zapewniać trawa i drzewa. Trawniki są znacznie chłodniejsze niż cement, a nawet chłodniejsze niż gleba. Trawniki w całym domu mogą pomóc w utrzymaniu chłodu w domu, byłoby tak, gdyby dom był otoczony asfaltem. W najgorętszych porach dnia po prostu wysokie drzewa zapewniające cień w domu mogą obniżyć temperaturę strychu w domu nawet o 40 stopni. Jest to ogromna pomoc w utrzymaniu naturalnego chłodu w domu i sposób na mniejszą klimatyzację w domu tego lata. Robienie czegoś innego z tymi dodatkowymi pieniędzmi, których nie płacisz firmie elektrycznej dzięki trawie i drzewom, jak coś zabawnego z rodziną byłoby fajne, prawda?
  • Dobrze zarządzane krajobrazy, które świetnie wyglądają, zwiększają atrakcyjność Twojego domu. Jeśli chodzi o sprzedaż domu, urok jest wszystkim. Ten apel krawężnika pomoże skrócić czas, kiedy twoja nieruchomość jest na rynku, kiedy idziesz ją sprzedać. Zwiększa również ogólną wartość domu i pozwala potencjalnym nabywcom wiedzieć, jak dobrze dbasz o swój dom.

Korzyści zdrowotne wynikające z kształtowania krajobrazu

  • Trawa nie tylko wytwarza tlen, ale także jest odpowiedzialna za wychwytywanie dużej ilości pyłu i cząstek dymu, a także innych zanieczyszczeń. Krajobraz mieszkalny blisko mnie i jesteś jak naturalny filtr powietrza na ziemi, ale powietrze nie jest jedyną filtrującą trawą.
  • Trawa działa jak naturalny filtr, jeśli chodzi o spływ wody podczas burzy. Zmniejsza ilość osadów i zanieczyszczeń, które mogą spływać do zbiorników wodnych w pobliskim obszarze. Korzyści te zapewniają zdrowsze mieszkanie i czystsze powietrze, a także czystszą wodę.

Korzyści społeczne z kształtowania krajobrazu

  • Architektura krajobrazu oferuje o wiele więcej korzyści społecznych, niż mogłoby się wydawać. Architektura krajobrazu tworzy zielone strefy buforowe, które zwiększają żywotność naszej społeczności.
  • Jak wspomniano wcześniej, architektura krajobrazu odpowiada za znaczną redukcję ciepła, ale także redukuje hałas w okolicy.
  • Dobrze zarządzany krajobraz jest doskonałym miejscem na relaks lub rozrywkę i jest o wiele bardziej atrakcyjny do oglądania, gdybyśmy po prostu pozwolili, aby natura szaleje. Na obszarach gęsto zaludnionych architektura krajobrazu poprawia warunki życia tych społeczności.
  • Natura jest wokół nas i oferuje nam więcej korzyści, niż wiemy. Badania wykazały, że kiedy ludzie wchodzą w interakcje z naturą, odczuwamy ulgę, która sprzyja uzdrowieniu. Samo oglądanie przyrody przez okno może dać ten sam efekt. Pracownicy, którzy mają środowisko pracy obejmujące rośliny, okazują się bardziej produktywni i mają ulepszoną funkcję poznawczą. Dzieci z ADHD, które właśnie były na zewnątrz, mogą się lepiej skupić. Natura jest bardziej częścią naszego życia, niż myśleliśmy, biorąc pod uwagę, jak wpływa na nas tak łatwo na tak wiele korzystnych sposobów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *