odświeżacz powietrza

Czym charakteryzują się elektroniczne odświeżacze powietrza?

Dom i ogród

Kto nie lubi kiedy w jego najbliższym otoczeniu unoszą się ładne zapachy. W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo możliwości poprawienia jakości powietrza pod tym względem – specjalne aromatyzowane świeczki, egzotyczne kadzidełka czy wreszcie środki zapachowe w żelach i aerozolach. Jednym z nowocześniejszych rozwiązań są elektroniczne odświeżacze powietrza. Co warto wiedzieć na ich temat?

Elektroniczny odświeżacz powietrza – co to takiego?

Elektroniczne odświeżacze powietrza to dość nieskomplikowane urządzenia, które coraz powszechniej można spotkać w biurach, sklepach oraz prywatnych domostwach. Ich zadanie jest proste – polega ono na automatycznym uwalnianiu określonej ilości płynnej substancji zapachowej do powietrza. Dzięki temu w pomieszczeniu poziom zapachu jest praktycznie taki przez dłuższy czas.

Jak to działa?

Sercem urządzenia jest prosty sterownik elektroniczny, który można – w zależności od modelu urządzenia – zaprogramować na wiele sposobów. Podstawowym parametrem, który ustawiamy jest tryb pracy – zazwyczaj dostępne opcje to tryb całodobowy oraz dzienny, czyli 12-godzinny. Im bardziej wyrafinowany model odświeżacza, tym więcej opcji ustawień jego pracy – możemy między innymi zdecydować co ile minut uwalniana jest kolejna dawka substancji zapachowej, a także w jakim tempie ma ona zostać zużyta. Zgodnie z programem sterownik uruchamia mechanizm rozpylający substancję zapachową zawartą w wymiennym zbiorniku.

“Niektóre z nich wyposażone są również w czujniki ruchu – mówi przedstawiciel firmy Linea Trade – Dzięki temu rozpylacz zostaje uruchomiony wyłącznie wtedy, gdy wykryje czyjąś obecność w pobliżu”.

Odświeżacze zazwyczaj zamknięte są w prostych, ale estetycznych obudowach, przez co świetnie wtapiają się w wystrój wnętrza. Całe urządzenie jest zasilane z baterii, nie ma potrzeby montowania go na stałe, można je więc umieścić praktycznie wszędzie – na szafie, na półce, na parapecie etc.

Dlaczego warto go mieć?

Elektroniczny odświeżacz powietrza to pod wieloma względami najlepsza opcja, żeby utrzymać w pomieszczeniu przyjemny zapach. Przede wszystkim jest on urządzeniem praktycznie bezobsługowym – programujemy go raz, a potem pozwalamy działać samodzielnie. Ponadto jest on bardziej skuteczny, niż ręczne odświeżacze. Poziom zapachu jest przez cały czas działania urządzenia praktycznie taki sami – po użyciu aerozolu w puszce chmura bardzo intensywnego zapachu utrzymuje się przez krótki czas, potem opada i nie kryje nawet niepożądanych aromatów. Warto również pamiętać, że elektroniczne odświeżacze korzystają z wymiennych wkładów – jeśli jeden zapach nam się znudzi, możemy łatwo zmienić go na inny.