meble w sypialni

Stwórz własną strefę relaksu w sypialni

Meble

Sypialnia powinna być miejscem relaksu i wypoczynku dla domowników. W jaki sposób ją urządzić, aby uzyskać wspomniany efekt? Niezbędne są odpowiednie meble, oświetlenie i wyposażenie. Co wybrać? Sprawdź sprawdzone porady.

  1. Szafy, łóżka, komody, czyli jakie  meble wybrać do sypialni?
  2. Odpowiednie oświetlenie
  3. Żaluzje lub rolety

Szafy, łóżka, komody, czyli jakie  meble wybrać do sypialni?

Obowiązkowym elementem wyposażenia każdej sypialni jest oczywiście łóżko. Należy pamiętać, aby wybrać model dopasowany do potrzeb śpiących w nim domowników. W przypadku małżeństw lub par dobrze jest zdecydować się na duży model, który pozwoli na niezakłócony wypoczynek nawet wysokim osobom. Warto też mieć na uwadze, że dla zdrowia kręgosłupa lepsze są wersje o średniej twardości. Zarówno bardzo miękkie, jak też zbyt twarde materace mogą powodować problemy ze snem. Poza odpowiednim łóżkiem, przydatna jest też szafka nocna albo większa komoda do sypialni. Meble te pozwolą na łatwe schowanie w środku przedmiotów, które warto mieć „pod ręką”, leżąc w łóżku, np. książki, drobne kosmetyki (np. krem do rąk) albo ściereczkę do okularów. Ponadto dobrej jakości szafka, taka jak komoda do sypialni na meblini.pl posłuży również z powodzeniem jako stolik pod lampkę nocną albo miejsce, na którym można postawić kubek z herbatą lub wodą. Kolejnym często spotykanym rodzajem umeblowania w sypialni jest szafa. Zazwyczaj w mniejszych mieszkaniach sypialnia jest bowiem wykorzystywana dodatkowo jako garderoba. Polecanym rozwiązaniem są modele wyposażone we fronty z lustrem, które pozwalają na wygodne przejrzenie się w nich i ocenę danej stylizacji. Co ciekawe, na rynku dostępne są zarówno lustra standardowe, jak również bardzo estetyczne, a przy tym funkcjonalne wersje brązowe.

Odpowiednie oświetlenie

Ważnym elementem wyposażenia sypialni jest również odpowiednie oświetlenie. Zazwyczaj w pomieszczeniach tych montuje się główną lampę górną, ale polecanym wyborem jest też dodatkowe zamocowanie oświetlenia punktowego znajdujące się np. u wezgłowia albo po obu stronach łóżka. Lampy tego rodzaju są bardzo praktyczne, pozwalają bowiem na spokojny relaks i sen jednemu z domowników i równoczesną możliwość np. czytania książki czy czasopisma drugiemu. Funkcję oświetlenia punktowego mogą spełniać również lampki nocne umiejscowione na stolikach po obu stronach łóżka. Należy przy tym pamiętać nie tylko o lokalizacji lamp, ale również o odpowiednim kloszu i żarówkach. Sypialnia powinna być miejscem, w którym łatwo się zrelaksować, dlatego też lepiej zrezygnować z intensywnego światła o zimnej barwie. Zamiast niego lepszym wyborem są żarówki o ciepłej barwie w przyciemnionych kloszach.

Żaluzje lub rolety

Wyposażając sypialnię, dobrze jest też pamiętać o odpowiednim zasłonięciu okien. Dzięki żaluzjom, roletom albo ciężkim kotarom można mieć pewność, że nawet w najbardziej słoneczny poranek w pokoju będzie panował przyjemny półmrok. Jest to szczególnie polecane rozwiązanie w okresie letnim, kiedy wschód słońca następuje bardzo szybko. Żaluzje czy rolety sprawdzą się jednak nie tylko w czasie godzin porannych. Są polecane o każdej porze dnia, zwłaszcza wówczas, kiedy któryś z domowników ma ochotę na krótką drzemkę. Zasłony skutecznie zabezpieczą pokój przed intensywnym światłem padającym do środka. Co istotne, dobrej jakości, kolorowe rolety czy kotary stanowią również elegancki element wystroju. Ze względu na szeroki wybór barw, modeli czy też materiałów, z których produkowane są zasłony, żaluzje albo rolety, możliwe jest łatwe dopasowanie wyrobu do konkretnych potrzeb, gustu właścicieli oraz aranżacji pomieszczenia.