Sprawna przeprowadzka

Sprawna przeprowadzka

Dom i ogród

Każda firma chce się rozwijać, zdobywać nowe rynki, zatrudniać kolejnych pracowników. Często ten rozwój wiąże się z koniecznością przeniesienia się do nowej siedziby. Jak to zrobić – samodzielnie czy może wynajmując firmę przeprowadzkową?

Firmowa przeprowadzka może być nie lada kłopotem. Jeśli jesteś firmą produkcyjną i masz park maszynowy – cóż, trudno wyobrazić sobie, że będziesz przenosić się własnymi siłami. Ale jeśli to ma być przeprowadzka firmy, która „składa się” z biurek, krzeseł, kilku szaf z segregatorami, to pojawia się pokusa, by zrobić to samemu.

Ostrzegamy, nie idź tą drogą.

Skorzystanie z usług wykwalifikowanej firmy przeprowadzkowej to gwarancja, że nie przepłacisz całej operacji zszarganymi nerwami. Fachowcy to jednak fachowcy – wiedzą, co mają robić, czym przewieźć, jak zabezpieczyć. Robili to przecież nie raz, nie dwa.

Szybko i bezboleśnie

Co Ci da skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej? Po pierwsze, masz już zapewniony transport, bo takie firmy mają swoje floty aut dostawczych – mniejszych i większych. Nie musisz więc wydzwaniać i szukać kogoś, kto dysponuje bagażówką. Po drugie – kartony, folie i inne materiały zabezpieczające. Szanująca się firma w ramach usługi przeprowadzki dostarcza wszystkie niezbędne materiały. Dla ciebie to oszczędność i czasu (nie musisz jeździć po sklepach), i pieniędzy (masz to w cenie usługi). Po trzecie – sprzęt. Raczej to mało prawdopodobne, żebyś dysponował takimi rzeczami jak schodołazy czy pasy zabezpieczające. Wynajmij dobrą firmę przeprowadzkową, a możesz być pewien, że oni to wszystko będą mieć ze sobą.

No i najważniejsze – ludzie. To przecież oni przenoszą pudła, noszą je góra-dół, układają w samochodach. To od ich siły ramion zależy, jak sprawnie przebiegnie cała przeprowadzka. Im tych osób jest więcej, im są silniejsi, bardziej wydolni, tym szybciej przeniesiesz się do nowego biura i wrócisz do podstawowych zajęć.

Jak wybrać firmę do przeprowadzki

Wiemy już, że do przeprowadzki lepiej wziąć fachowców niż borykać się tym samodzielnie. Tylko jak tych speców znaleźć? Co sprawdzić, żeby nie zaufać oszustom?

Pierwszym krokiem powinno być zweryfikowanie referencji. Sprawdź, kto już korzystał z usług tej firmy, jakie mają portfolio. Jeśli działają od lat i są rzetelni, to będą się chwalić tym, że przeprowadzali już taką i taką firmę.

Sprawdź także ubezpieczenia i gwarancje. Sprawdzona i wiarygodna firma przeprowadzkowa dba o takie rzeczy. Nie ma co przecież udawać, że w czasie przeprowadzki jakieś rzeczy mogą się zniszczyć, prawda? Coś może się stłuc, coś zgnieść, coś nawet zginąć. Od tego jest ubezpieczenie, aby pokryć ewentualne straty. 

Tak więc, zamiast prężyć muskuły i starać się samemu przenosić biurka, krzesła i pudła, lepiej zleć to fachowcom. Ty zajmij się swoim biznesem – tym, na czym się znasz. Przeprowadzkę powierz specjalistom, bo przecież od tego są, by pomagać.

I jeszcze jedno – jeśli myślisz, że to zbyt droga usługa, pomyśl, ile zapłacisz za te wszystkie kursy swoim samochodem, za dodatkowe wynajęcie bagażówki, za kartony, za folię stretch… Przelicz to wszystko na kalkulatorze. Wynik zaskakujący, prawda? Wcale nie tak drogo wychodzi współpraca z fachowcami.

Jednej rzeczy jeszcze nie policzyłeś – swojego czasu, a właściwe tego, ile go oszczędzisz, gdy zaufasz specjalistom.