Namiastka trawnika na balkonie. To możliwe

Namiastka trawnika na balkonie. To możliwe

Dom i ogród

Nie każdy ma ogród, ale do stworzenia jego namiastki wystarczy nawet niewielka przestrzeń na balkonie. W uzyskaniu wspaniałego efektu pomoże między innymi sztuczna trawa, która zastąpi płytki i gumolit. Przydadzą się także kwietniki, doniczki z mini drzewkami lub krzewami. Można również zrobić na tarasie warzywniak, uprawiać rozmaite warzywa i owoce. Chodzenie po syntetycznej murawie do złudzenia przypomina spacer po naturalnej trawie. Ma również wysokie walory estetyczne i szereg innych zalet, które czas poznać.

Sztuczna trawa ogrodowa idealnie nadaje się na balkon

Układanie sztucznej trawy na balkonie jest bardzo łatwe, nie wymaga to zatrudnienia fachowców. Można zająć się tym we własnym zakresie, wystarczy odpowiednio przygotować podłoże i przymocować do niego stabilnie trawnik. Sztuczna trawa na balkon może zostać dowolnie docięta, zachowuje się podobnie jak wykładzina. Oczywiście jest zdecydowanie bardziej wytrzymała, odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Nie trzeba martwić się o łatwe powstawanie uszkodzeń mechanicznych, nieestetycznych przebarwień i placów wypalonych przez promieniowanie słoneczne. Syntetyczny trawnik nadaje się wszędzie tam, gdzie nie ma zieleni ze względu na niesprzyjające warunki.

Trudno mówić o naturalnej murawie na balkonie, ale syntetyczny trawnik świetnie imituje ją pod każdym względem. Ma elastyczne podłoże, które przepuszcza wodę. Przyczepia się do niego włókna o różnej grubości i wielkości, najczęściej z polietylenu i polipropylenu. Obecnie dostępne modele sztucznej trawy nie są tym samym, co używano kilkadziesiąt lat temu. Nastąpił duży postęp technologii, sięgnięto po wysokiej jakości materiały. Syntetyczny trawnik, który można kupić na stronie https://trawa-krajobrazowa.pl/, występuje w wielu wariantach kolorystycznych. Może być w wersji krajobrazowej lub boiskowej, czyli na prywatną posesję lub obiekt sportowy. Każdy decyduje, czy bardziej zależy mu na wysokich walorach estetycznych, czy ważniejsza jest odporność na intensywną eksploatację.

Poczuj się na balkonie jak na tarasie dzięki sztucznej trawie

Mnogość kolorów syntetycznej trawy ułatwia jej dopasowanie do aranżacji balkonu, dzięki czemu sprawdzi się wszędzie, niezależnie od preferowanej stylistyki. Niektóre modele sztucznego trawnika wyglądają bardzo realistycznie, mogą przykładowo przypominać trawę łąkową, wiosenną murawę. Może znajdować się ona rolce lub mieć postać gotowych płyt, więc pozostaje docięcie brzegów w celu dopasowania do wymiarów balkonu. Ogromną zaletą sztucznej trawie jest łatwa pielęgnacja, która ogranicza się do odkurzania i mycia. Nie wiąże się to z wysokimi kosztami, nie zajmuje wiele czasu.

Syntetyczna murawa może być użytkowana przez cały rok, bo nie ulega zniszczeniu pod wpływem opadów atmosferycznych, ujemnych i wysokich temperatur. Nie traci nawet koloru na skutek oddziaływania promieniowania słonecznego, co stanowi kolejną zaletę. Nie trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu syntetycznego trawnika, nawożeniu go, wyrywaniu chwastów, koszeniu. Tego typu czynności stają się całkowicie zbędne, co z pewnością spodoba się wielu osobom.