parkiet

Kiedy powinno się poddać podłogę lub procesowi cyklinowania

Informacje

Dbanie o stan przestrzeni mieszkalnej nie sprowadza się jedynie do regularnych porządków. Czasem zmuszeni jesteśmy do nieco bardziej zaawansowanych, poważniejszych kroków, które mają ogromny wpływ na to, jak prezentują się nasze mieszkania. Za taką czynność możemy uznać cyklinowanie podłóg i parkietów.

Dla kogo przeznaczone jest cyklinowanie podłogi?

Z takiej usługi korzystają zarówno osoby indywidualne, jak i firmy, dysponujące większymi powierzchniami. Niezależnie od miejsca, w którym zrealizowane ma być to zadanie, cel zawsze jest jeden. Polega na przywróceniu podłodze świeżości i widoczne odnowienie nawierzchni. Zanim zaczniemy rozglądać się za profesjonalną firmą, która zajmuje się cyklinowaniem parkietu (takiego zadania podejmuje się np. przedsiębiorstwo Parkieciarz Targówek), dowiedzmy się, kiedy warto zlecić taką renowację podłogi.

Cyklinowanie podłóg – jak często je przeprowadzać?

Czy cyklinowanie zawsze warto przeprowadzać, gdy bierzemy się za remont? Nie da się sformułować uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od tego, kiedy ostatnio cyklinowaliśmy podłogę lub parkiet. Czasem, jeśli na lakierze pojawiło się tylko kilka nowych rysek, lepiej będzie zainwestować w usługę odświeżania podłogi. Polega na tym, że specjaliści nakładają na starą warstwę lakieru kilka nowych warstw.

Jeśli podłoga jest widocznie zniszczona, zdecydowanie lepszym pomysłem będzie przeprowadzenie regularnego cyklinowania. Nie zapominajmy jednak, że takiego przedsięwzięcia nie powinniśmy realizować zbyt często. Każde cyklinowanie starej podłogi oznacza zeszlifowanie od 0,5 do 1,00 mm jej nawierzchni. Najczęściej spotkamy się z zaleceniami, że najlepszym rozwiązaniem jest cyklinowanie drewnianej podłogi co 5-10 lat.

Kiedy powinniśmy zainwestować w cyklinowanie drewnianej podłogi?

Jak więc rozpoznać, że nadszedł czas na cyklinowanie podłogi? Specjaliści polecają zastanowić się nad taką usługą, gdy:

1. na powierzchni lakieru pojawiły się głębsze rysy i zadrapania;
2. na podłodze lub parkiecie zauważyliśmy nieestetyczne przebarwienia.

Cyklinowanie należy wykonać również przed ewentualnym malowaniem podłogi.

W razie wątpliwości dotyczących tego, czy cyklinowanie rzeczywiście jest potrzebne, możemy skierować się z nimi do specjalistów. Tacy eksperci ocenią stan naszej nawierzchni i poinformują, jakie działania będą wskazane w konkretnym przypadku. Kompleksowe doradztwo może obejmować również takie kwestie jak sposoby konserwacji i pielęgnacji podłogi po cyklinowaniu.

Źródło: https://parkieciarztargowek.pl/