płytki

Jak dobrać płytki podłogowe do mieszkania?

Dom i ogród

Urządzanie wnętrz mieszkanie to ogromne wyzwanie, którego nie mogą doczekać się w szczególności osoby po raz pierwszy aranżujące własne wnętrza. Zwykle skupiamy się wtedy na każdym pomieszczeniu z osobna, wybierając nie tylko meble czy kolory ścian, ale również materiał, którym zostanie wyłożona podłoga. Warto zdecydować się na płytki podłogowe, które są nie tylko łatwe w utrzymaniu, ale i pięknie prezentują się w każdego rodzaju wnętrzach.

Do jakich pomieszczeń wybrać płytki podłogowe?

Urządzając mieszkanie, zwykle decydujemy się na dobór płytek podłogowych do kuchni oraz do łazienki, takich jak np. https://www.carrea.pl/sklep/kuchnia/plytki/plytki-podlogowe. Nie jest to przypadek, bowiem właśnie w tych pomieszczeniach zbiera się najwięcej wilgoci, powstaje tam też stosunkowo dużo zabrudzeń, na przykład na podłodze. Jak się okazuje, płytki podłogowe będą idealnym wyborem także do przedpokoju bądź do przedsionka (tak zwanego wiatrołapu). To w tym pomieszczeniu stawiamy swoje pierwsze kroki, wchodząc do domu. Podłoga styka się więc z brudem, wilgocią czy nawet wodą, które wnosimy na butach. Oczywiście, możemy wyposażyć się w specjalistyczne dywaniki, jednak utrzymanie ich w czystości może okazać się problematyczne. 

Łatwe w utrzymaniu na co dzień

Czyszczenie i froterowanie podłogi nie należą do najprzyjemniejszych czynności, jakie na co dzień wykonujemy w domu. Dlatego też staramy się wybierać materiały, które będą łatwe w utrzymaniu. W przeciwieństwie do płytek podłogowych, parkiet czy panele są trudne do doczyszczenia. Parkiet dodatkowo bardzo łatwo porysować, co sprawia, że nie wygląda on estetycznie. Tymczasem płytki podłogowe możemy bez problemu przemywać za pomocą mopa i płynu do czyszczenia. Nie szkodzi im delikatny nadmiar wody, choć oczywiście należy pamiętać o dokładnym jej odciśnięciu. Płytki podłogowe nie wymagają polerowania czy froterowania, dlatego też będą idealnym wyborem dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na codzienne porządki. Pamiętajmy, że wybór płytek podłogowych na wysoki połysk sprawia, że zabrudzenia powstałe na ich powierzchni będą mniej widoczne dla oka.

Jakie płytki wybrać do mieszkania?

Wybór dobrych jakościowo płytek podłogowych sprawia, że przez dłuższy okres czasu nie będziemy musieli przejmować się remontem. Płytki podłogowe nie uszczerbią się, nie pękną, a rozejdą się (w przeciwieństwie do paneli, które często rozchodzą się pod wpływem wilgoci). Jeśli mamy w domu ogrzewanie podłogowe, to płytki możemy umieścić w niemal każdym pomieszczeniu. Ważne, aby były one spójne z kolorystyką i stylem, w jakim urządziliśmy wnętrza. Możemy zdecydować się na kafelki podłogowe matowe (wyglądają niezwykle elegancko) bądź na wysoki połysk (są nieco łatwiejsze w utrzymaniu). Prosta, klasyczna podłoga, a może ciekawe wzory i esy-floresy, które wzbudzą zainteresowanie gości? Z dobrej jakości płytkami podłogowymi można dosłownie wszystko! Planując, jak urządzimy nasze wnętrza, nie zapominajmy więc o dobrych jakościowo płytkach podłogowych. Z ich pomocą każde pomieszczenie nabierze niezwykłego charakteru.