Komody z prawdziwego drewna często stanowią serce pomieszczenia i odpowiadają za przytulny nastrój. Dąb, sosna lub orzech mają ciekawą teksturę, a nowoczesna stolarka daje nieograniczone możliwości w organizacji przestrzeni wewnątrz komody. Sprawdź, które rozwiązanie najlepiej odnajdzie się w Twoim domu.
Komoda z zamkniętymi szufladami
To klasyka gatunku – każdy z nas miał komodę z wysuwanymi szufladami, które po jakimś czasie traciły płynność ruchu oraz stabilność. By temu zapobiec, warto sięgnąć po mebel z prawdziwego drewna. Komoda z tworzywa sztucznego nie wytrzymuje dużych obciażeń i intensywnego użytkowania, podczas gdy drewniane komody to inwestycja na długie lata. Komoda dopełni każde pomieszczenie – będzie równie praktyczna w sypialni co w przedpokoju. Zamykane szuflady zapewniają poczucie prywatności i chronią przed zapachami obuwia. Meble drewniane, o ile są dobrze zakonserwowane, pozwalają by pranie zachowało świeży zapach i miłą teksturę.
Nowoczesny mebel – komoda z otwartymi półkami
Otwarte fronty mebli są coraz bardziej popularne, a trend ten wpłynął także na wygląd drewnianych komód. Bardzo ciekawą opcją jest otwarta wysoka komoda 120 cm, którą tworzy piękny dąb. Przesuwane drzwi pozwolą ukryć mniej potrzebne rzeczy, a jednocześnie mieć je łatwo dostępne. Taki mebel stanowić będzie centralny punkt każdego wnętrza – drewno pięknie komponuje się z roślinami lub ozdobami ceramicznymi. Wysokość komody sprawia, że świetnie nadaje się ona nie tylko do salonu, ale też do pokoju dziecięcego. Pojemna komoda 120 cm pomieści wszystkie pudełka, książki i zabawki młodego człowieka.
Drewniana komoda pod telewizor
Niższe komody doskonale posłużą jako szafka RTV. Często w sprzedaży znajdują się komody na biały połysk, które ostatnimi laty zdominowały rynek. Dlatego warto postawić – dosłownie – na coś oryginalnego i zdecydować się na niską komodę z drewna. Z pewność jest ona solidniejsza i wpasuje się w każdą zmianę wystroju wnętrza. W salonie będzie stanowić delikatny motyw łączący z naturą, tak poszukiwany w stylu industrialnym i skandynawskim.
Długowieczne meble – drewno przetrwa pokolenia
Kupując meble z myślą o wykończeniu mieszkania, warto wykorzystać moc drewna. Komody wykonane z dębu znane są z solidnej konstrukcji, sosnowe są wyjatkowo jasne, zaś te z orzecha wyróżniają się teksturą. Wysokość komody należy dopasować do swoich potrzeb – im wyższa, tym więcej pomieści. Mniejsze meble pozwalają za to na wykorzystanie ich jako dodatkowe blaty robocze lub półki pod TV.