sala konferencyjna

Jak powinna wyglądać profesjonalna sala konferencyjna?

Informacje

Prawidłowo dobrana sala konferencyjna i przemyślana organizacja przestrzeni to połowa sukcesu w przypadku organizacji spotkania biznesowego.

Krzesła biurowe w sali konferencyjnej

Nie lekceważ znaczenia wyglądu, komunikacji, czystości i porządku w pomieszczeniu. Sala konferencyjna powinna być zlokalizowana w centralnej części miasta, w strefie biznesowej z dogodną przesiadką, w miejscu rozpoznawalnym. Z reguły powierzchnie konferencyjne wynajmowane są w większych centrach handlowo-biznesowych, które posiadają całą niezbędną infrastrukturę: kawiarnie, toalety, parkingi. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na wystrój wnętrza pokoju, jego wyposażenie i komunikację.

Wybierając meble Sali konferencyjnej, należy wziąć pod uwagę dwa ważne aspekty: funkcjonalność i szacunek. Jeśli mówimy o konferencji naukowej na 30 uczestników, to warto zastosować miękkie fotele i masywne stoły, a jeśli planowane jest przeprowadzenie szkolenia na 200 osób, lepiej zainstalować mównicę dla wykładowcy oraz krzesła biurowe ze składanymi stolikami dla słuchaczy. Na prezydium można zastosować masywne fotele z podłokietnikami i regulowanymi oparciami, dla pracowników krzesła biurowe, dla uczestników seminariów krzesła na aluminiowych nogach ze składanymi stolikami.

Przy wyborze wyposażenia należy zwrócić uwagę na ergonomię i funkcjonalność. Sprawdź krzesła biurowe na https://meble.lobos.pl/sklep/21-krzesla-i-fotele-obrotowe.

Dodatkowym plusem jest regulacja wysokości. Równie ważna, jak funkcjonalność jest estetyka. Meble do sal konferencyjnych powinny spełniać następujące wymagania:

  • Być lekkie.
  • Łatwe do przechowywania, najlepiej zajmujące mało miejsca.
  • Zgodne z normami sanitarnymi i higienicznymi, wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska.
  • Nogi muszą mieć nakładki ochronne chroniące wykładzinę podłogową.
  • Tapicerka krzeseł i foteli powinna być łatwa do czyszczenia.
  • Wszystkie meble muszą być mocne i niezawodne.
  • Krzesła i stoły muszą być stabilne.

Sprzęt audio wideo do prezentacji, warsztatów i szkoleń

Prawidłowe zaprojektowanie wyposażenia sal konferencyjnych zakłada:

  • Wysokiej jakości jednolity dźwięk na całej powierzchni hali.
  • Wygoda podłączenia sprzętu głośnikowego – laptopa itp.
  • Właściwa kontrola światła, zacienienie pomieszczenia.
  • Wygoda połączenia, dostępność niezbędnych portów dla prelegentów i gości.

Głównym wymogiem dla nagłośnienia sal konferencyjnych, jest równomierne nagłośnienie na całej powierzchni sali. Gwarantuje to przede wszystkim prawidłowe rozmieszczenie głośników. Systemy nagłośnieniowe w salach konferencyjnych dzielą się na stacjonarne i mobilne

Systemy stacjonarne obejmują sprzęt, który jest zwykle instalowany na etapie budowy. Tylko ten sprzęt może zagwarantować jakość dźwięku w całej hali. Zaletą takich systemów jest szybkość organizacji konferencji. Wystarczy wszystko włączyć i podłączyć laptopa głośnika. Zmniejsza to całkowity koszt obsługi systemu. Systemy mobilne obejmują sprzęt instalowany z reguły bezpośrednio przed rozpoczęciem imprezy. Niestety przy stosowaniu takich systemów rzadko udaje się osiągnąć jakość systemów stacjonarnych. Systemy te mają jednak inną zaletę. Przy ograniczonym budżecie zestaw systemów mobilnych można ułożyć w kilku salach. W razie potrzeby sprzęt jest przestawiany z jednej sali do drugiej. Wyzwaniem przy wyborze takich systemów jest znalezienie optymalnej jakości dla wszystkich pomieszczeń, w których planowane jest zastosowanie tego sprzętu.

Jeśli chodzi o sprzęt wideo to optymalny stosunek jakości uzyskuje się poprzez połączenie wielu czynników: zaciemnienia pomieszczenia, jego geometrii i żądanego rozmiaru obrazu. Podobnie jak nagłośnienie sal konferencyjnych, sprzęt wideo do konferencji można podzielić na dwie duże grupy.

  • Systemy projekcji sal konferencyjnych.
  • Panele wideo.

Przy projektowaniu należy zwrócić uwagę na oświetlenie hali (zarówno naturalne, jak i sztuczne), rodzaje kabli, ich długość; w jaki sposób sygnał wideo zostanie przełączony, czy należy go wzmocnić i wiele innych czynników. Mobilny sprzęt do sal konferencyjnych ma te same zalety i wady, co nagłośnienie mobilne. Taki sprzęt można zainstalować w kilku salach jednocześnie.

Projektując sale konferencyjne należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak zostanie zorganizowane oświetlenie. Znajdzie się w nim miejsce zarówno do oświetlenia naturalnego, które w razie potrzeby należy przyciemnić, jak i sztucznego. Sztuczne oświetlenie powinno być zorganizowane w taki sposób, aby z jednej strony uczestnicy nie siedzieli po ciemku, z drugiej widzieli informacje wideo, które demonstruje mówca. Oświetlenie powinno mieć możliwość regulacji. Pozwala to dostosować moc światła do każdej sytuacji atmosferycznej – i w warunkach niewielkiej ilości światła w miesiącach zimowych i jesiennych i jego nadmiernej ilości w miesiącach letnich i wiosennych.